Recep Niyaz: ‘Fenerbahçe’de Klasik Hazin Sonu Yaşadım’

0 83
Recep Niyaz: 'Fenerbahçe'de Klasik Hazin Sonu Yaşadım'

Yukatel Denizlispor’un 9 yılın ardından Süper Lig’e çıkmasında büyük pay sahibi olan Recep Niyaz, Yeni Asır’a özel bir röportaj verdi. ‘Denizlispor aşığı’ olduğunu belirten 25 yaşındaki oyuncu, Avrupa’dan bir iki kere transfer teklifi aldığını söyledi, cesaret konusunda problemi olduğunu vurgulayarak, “Keşke gitseydim, kesinlikle pişmanım” dedi.

Futbol hayatına 2003 senesinde Denizlispor’un altyapısında start veren ve kendisini geliştirip, sergilediği futbolla herkesin ilgisini çeken Recep Niyaz, 2010 senesinde Fenerbahçe altyapısına transfer olmuştu.

Bunlara Gözatın
1 7

‘FENERBAHÇE’DE HERKESİN YAŞADIĞI HAZİN SONU YAŞADIM’

Fenerbahçe’ye gelmesinin o zamanlarda yanlış bir hareket olduğunu belirten Recep, “Herkes bize şans verildiğine inanıyor. Açıp baksınlar bakalım, bize ne kadar şans verilmiş. Bizden sonraki süreçte verilen şanslar mı daha fazla yoksa, kupa maçlarında bize verilen 5 dakika, 7 dakikalık süreler mi daha fazla. Benim oynadığım dönemde 2 takım vardı Fenerbahçe’de. Yedek takımda kaleci Mert abi vardı, Serdar Kesimal, Orhan Şam, Sezer Öztürk, Krasic, Stoch, Bienvenue vardı. Mehmet Topal her iki takımda da oynuyordu, Selçuk Şahin vardı. Bize bu süreçte ikinci 11’de bile şans verilmiyordu ve biz sonradan monte ediliyorduk. Bize yeterli şans verildiğine inanmıyorum, hatta hiç şans verilmedi. Fenerbahçe’de her genç oyuncunun yaşadığı klasik hazin sonu ben de yaşadım” diye konuştu.

Ç.Rizespor ve Denizlispor’da şampiyonluk gören Recep geçtiğimiz sene Betül Özkan’la evlenmişti. Yukatel Denizlispor’un başarılı futbolcusu Recep Niyaz, şu sözlerle devam etti: “İçimdeki Denizli ve Denizlispor sevdası bitmez. 2010’da Fenerbahçe’ye transferim büyük hataydı. Avrupa’dan bir iki teklif de gelmişti. Cesaret edemedim, keşke kabuledip gitseydim. Hatta Alex beni Brezilya’ya çağırdı. Gitmediğim için çok pişmanım”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.