Gigi Datome: ‘Obradovic Çok Dürüst’

0 56
Gigi Datome: 'Obradovic Çok Dürüst'

Fenerbahçe Beko’nun deneyimli basketbolcusu Gigi Datome, İtalyan medyasına konuştu ve mevcut halini yorumlarken, sezonun geri kalanı ve gelecek planları hakkında da konuştu.

İşte Gigi Datome’nin tüm konuşması:

İTALYA’YI TAKİP EDİYORUM

“Instagram’da canlı yayınlar yapıyorum ve İtalya’da işlerin nasıl ilerlediğini görmek için arkadaşlarımla sürekli telefon görüşmeleri yapıyorum. Daha önce hiç hayal etmediğim bir dünyadayım ve enerjiyi koruyup, sezon tekrar başladığında hazır olmak istiyorum.”

TÜRKÇE ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM

Hareketli olmaya çalışıyorum, aktif olma uğraşı veriyorum, Türkçe çalışıyorum hatta. 5 yıl oldu burada ve bu dili tam olarak öğrenmezsem ayıp olur. Türkçe bir şey söylediğimde, İngilizce bilmeyenler tarafından da anlaşılır olmam önemli.

İLERDE NE OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM

“Şu andaki mevcut durumda, Fenerbahçe ile devam edecek miyim, Olimpiyatlar öncesi nerede olurum, bunu düşünmüyorum çok fazla. Gelecek sezon bu kriz nedeniyle herkes için çok farklı olacak. Spor artık aynı olmayacak. Salonlar acil durum yatakları ile dolduruldu ve bu acil durumda ötesini düşünmek çok zor.”

Bunlara Gözatın
1 7

MİLLİ TAKIMDA MADALYA HAYALİM VAR

“Milli Takım ile birlikte güzel bir şeyler yapabileceğimize inanıyorum. 33 yaşına girdim, 38 bile olmadım ve fiziksel olarak iyiyim. Olimpiyat öncesinde tkımda olmak isterim. Milli Takım ile bir şeyler kazanmak, madalya kazanmak benim hayalim.”

SÜREKLİ TAKİP EDİYORUM

“EuroLeague ile ne zaman başlayabileceğimizi konuşuyoruz. Ne olduğunu sürekli takip ediyorum, bu yüzden telefonum da hep açık. Herkesin yararına olacan bir ortak nokta bulmaya çalışıyoruz. Şu anda acil bir durumdayız, ne olacağını bilmiyoruz ancak nasıl devam edilebileceğini herkes düşünmeli.”

FENERBAHÇE’DE MUTLUYUM

“NBA’de kalma şansım vardı, kararı NBA vermedi. Obradovic gibi bir koçu olan Fenerbahçe’ye gelerek, kazanma ihtimali olan bir projede olmak beni cezbetti. Türkiye’de Gherardini, takım arkadaşlarım ve taraftarlarla çok iyi hissediyorum. Burada olmamak zor çünkü mutluyum.”

OBRADOVIC İLE ÇOK YAKINIZ

“Obradovic ile çok yakın ilişkimiz var. 5 yıl içinde güzel ve zor zamanlar yaşadık. İkimizin arasında saygı ve sevgi var. Onunla aramdaki ilişkiden gurur duyuyorum. Onun için en önemli şey takım ve onun dışında hiçbir şeyi kabul etmiyor. Düşündüğü ve yaptığı şeyler konusunda çok dürüst.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.