Haluk Bilginer’e Uluslararası Emmy ödülü

0 74
Haluk Bilginer'e Uluslararası Emmy ödülü

Bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sanatçı Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Bilginer, ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum” ifadesini kullandı.

 

Best Performance by an Actor International Emmy Winner #HalukBilginer with presenter, @TheRealTTunie! #Turkey #iemmyWIN #iemmys @ayyapim pic.twitter.com/OEOFccEVNt

Bunlara Gözatın
1 12

— Intl Emmy Awards (@iemmys) November 26, 2019
21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede Haluk Bilginer Puhutv ’de yayınlanan Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu karakteriyle En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterilmişti.

‘Şahsiyet’teki performansıyla Bilginer, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Christopher Eccleston, Raphael Logam ve Jannis Niewöhner gibi isimlerle yarıştı.

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, Onur Saylak’ın yönettiği Şahsiyet’te ayrıca Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Hümeyra gibi isimler rol alıyor. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.