Belgesel Tutkunlarına 2 Yeni Yapım

0 87
Belgesel Tutkunlarına 2 Yeni Yapım

Birbirinden ilgi çekici yapımları izleyiciyle buluşturmaya devam eden TRT Belgesel, bütün insanlığın ortak birikimini ve göz alıcı insan hikayelerini ekrana taşıyor.

Haftasonunu keyifli hale getiren Türk Okçuluğunun Serüveni belgeselinde, tarih öncesi devirlerden itibaren gücün sembolü olan ve önemli bir savaş aleti olarak kullanılan ok ve yay derinlemesine inceleniyor.

Ok ve yayı en gelişmiş hale getiren Orta Asya bozkır kavimleri olan Türk boylarının da izleyici karşısına çıktığı belgesel 2500 yıllık muhteşem Türk okçuluğunun serüvenini ekrana getiriyor ve ok ile yayın, bozkırların güçlü savaşçıları Türklerin elinde nasıl mükemmel hale geldiğini izleyiciye sunuyor.

TÜRK OKÇULUĞUNUN SERÜVENİ 5 NİSAN’DA EKRANLARDA

Orta Asya ’dan Avrupa ’ya kadar uzanan Türk okçularının izinin sürüleceği belgeselde, alanında uzman ekiplerin hazırladığı şaşırtıcı deneylerle ok ve yayın gücü de keşfediliyor.

Türk Okçuluğunun Serüveni, 5 Nisan Pazar gününden itibaren her pazar saat 20.00 ’de TRT Belgesel ’de izleyiciyle buluşuyor.

Bunlara Gözatın
1 12

AİLENİN YENİ ÜYESİ

“Ailenin Yeni Üyesi” belgeseli yeni bölümleriyle cumartesi akşamı izleyici karşısına çıkıyor.

Belgeselde, Reshad Strik ’in dünyanın çeşitli ülkelerinde hayatını zorlu şartlar altında sürdüren insanlar arasına katıldığını ve dostluklar kurduğunu izliyoruz.

Kendisine bir aile arayan Reshad Strik, tanıştığı insanların hikâyesiyle kültürlerin izini sürüyor, bunun için sınırları aşıp dünyayı dolaşıyor. Sırlarla, gizemlerle dolu ülkelerde yaşadıklarını, öğrendiklerini izleyici ile paylaşıyor.

“Ailenin Yeni Üyesi” 4 Nisan ’dan itibaren her cumartesi saat 21.00 ’de, TRT Belgesel ’de.

İLİşKİLİ HABERLER Vefatının 72'nci Yılında Sabahattin Ali Belgeseli

Vefatının 72’nci Yılında Sabahattin Ali Belgeseli

Yaren Belgeselinin Prömiyeri Youtube'da

Yaren Belgeselinin Prömiyeri Youtube’da

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.