Yasak İşlemedi! Bir Ayağım Ordu da, Bir Ayağım Samsun

0 53
Yasak İşlemedi! Bir Ayağım Ordu da, Bir Ayağım Samsun

Coronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ve akciğer rahatsızlıklarının en fazla yer aldığı Zonguldak ilinde giriş ve çıkışların 15 gün süreyle yasaklanmasından sonra, iller arasında seyahatler durdu.

Ancak, Türkiye ’de iki büyükşehir arasında geçişlerin bir adımla yapılabildiği Ordu ile Samsun arasındaki mahallelerde geçişler devam ediyor.

Samsun’un Terme ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Ambartepe ve ilerisindeki Elimdağ mahalleleri ile Ordu’nun İkizce ilçesine 24 kilometre mesafedeki Şentepe mahallelerini, 7 metre genişliğindeki yol ayırıyor. İki kentin sınırı olarak belirlenen ve yarısı Samsun, diğer yarısı ise Ordu’ya ait yol, bölgede yaşayanlara ilginç durumlar yaşatıyor.

BİR ADIMLA ŞEHİR DEĞİŞTİRİYORLAR

Bunlara Gözatın
1 26

Mahalle sakinleri, yolun karşısına geçtikleri anda bulundukları kenti de değiştirmiş sayılıyor. Yola bakan binalarda karşılıklı evlerde oturanlar ayrı illerde hayatını sürdürüyor.

Ev sahipleri birbirlerini sabit telefon hatlarından ararken ise şehirlerarası kod kullanmak zorunda kalıyor. Bir adımla kent değiştiren mahalle sakinleri, karşılıklı oturdukları evlerde ramazan ayında 1 dakika arayla oruçlarını açıyor.

İki kentin sınırı olarak varsayılan ve yarısı Samsun, diğer yarısı ise Ordu’ya ait yolda bir adımla kent değiştiren mahalle sakinleri, şehirlerarası geçiş yasağından etkilenmiyor.

Ancak iki mahalle sakinleri coronavirüs önlemeleri kapsamında evde kalıyor, acil ihtiyaçları dışında sokağa çıkmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.