Vakıfbank Müşterilerinin Kredi Kartı Borçlarını Erteledi

0 62
Vakıfbank Müşterilerinin Kredi Kartı Borçlarını Erteledi

Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını 11 Mart tarihinde ülkemizde de görülürken, birçok önlem alındı. Bu önlemler kapsamında çoğu iş yeri kapatılırken, kamu bankaları da müşterilerinin zor durumda kalmaması adına adımlar attı.  3 kamu bankası ihtiyaç kredisi verirken, Vakıfbank yeni bir adım attı ve müşterilerinin kredi kartı borçlarını erteledi. 

“305 MİLYON LİRALIK BORCU ERTELEDİK”

Bunlara Gözatın
1 26

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih konuyla ilgili olarak açıklama yaptı ve “Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65 bin müşterimizin 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledik.” ifadelerini kullandı.

Üstünsalih 200 bin bireysel müşterilerinin 11 milyar kredi ve kredi kartı taksitlerini ertelediklerini belirtti. Açıklamalarına devam eden müdür, “KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte 19 bin müşterimizin 14,5 milyar lira tutarındaki kredisini öteledik. Müşterilerimiz VakıfBank Mobil’i bu süreçte aktif olarak kullandı. Mart ayında şubat ayına göre işlem sayısında yüzde 15,3 artış gerçekleşirken, yapılan işlemler ise 34 milyon adet arttı.” ifadelerine yer verdi.

İLİşKİLİ HABERLER  Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank Kredi Faizleri Ne Kadar?

Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank Kredi Faizleri Ne Kadar?

Vakıfbank'ın 'Milli Dayanışma Kampanyası'na Desteği Rekor Kırdı!

Vakıfbank’ın ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na Desteği Rekor Kırdı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.