MHP Yunanistan’ın Türkiye’ye Yönelik Eleştirilerine Tepkisiz Kalmadı

0 81
MHP Yunanistan'ın Türkiye'ye Yönelik Eleştirilerine Tepkisiz Kalmadı

MHP Genel Sekreteri Büyükataman “Yunan devletine tavsiyemiz, 1919-1922 arasında Türk milletine katliamları reva görenlerin torunlarının tasmasını bağlamasıdır. Aksi takdirde büyük Türk milletinde Atatürklerin tükenmediğini hatırlatırız ki bu sefer Sicilya’ya kadar yüzmek zorunda kalabilirler.”dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Yunanistan Dışişleri Bakanvekili Varvitsiotis Miltiadis’in Türkiye’ye yönelik eleştirilerine sert karşı tavrını sert tuttu.

Büyükataman, yazılı açıklamasında, Yunanistan’da 19 Mayıs’ın “Pontus katliamı” olarak anılmasını kınadı.

Bunlara Gözatın
1 27

Aynı açıklamasında, “Bu komediyi hadsizce nefrete dönüştürenler, gördükleri ‘Pontus devleti’ rüyası ile Atatürk’e ve Türk milletine saldıran Yunan Dışişleri Bakanvekili Varvitsiotis Miltiadis ve Türk bayrağını yakan kendini bilmezlerdir. Rüyalarını kabusa çevireceğimizden şüpheleri olmasın.” ifadesini kullanan İsmet Büyükataman, şu sözleri söyledi:

“Türk milletinin insani hasletlerini en iyi bilenlerden biri, yüzlerce yıl Türk hakimiyetinde gönüllü yaşamış olan bugünkü Yunanların atalarıdır. Gazi Mustafa Kemal’in vatanın harimiismetinde boğduğu işgalci Yunan askerleri dışında tek bir Yunan’ın burnu kanamamıştır. Yunan devletine tavsiyemiz, 1919-1922 arasında Türk milletine katliamları reva görenlerin torunlarının tasmasını bağlamasıdır. Aksi takdirde büyük Türk milletinde Atatürklerin tükenmediğini hatırlatırız ki bu sefer Sicilya’ya kadar yüzmek zorunda kalabilirler.”

İLİşKİLİ HABERLER Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'da Türk Bayrağı Yakılmasına Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan’da Türk Bayrağı Yakılmasına Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a Sert Çıkış!

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan’a Sert Çıkış!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.