Ne Zaman Emekli Olurum

0 74
Ne Zaman Emekli Olurum

Bu sayede ilerleyen yaşta daha da önemli hale gelen ve daha da artan sağlık ihtiyacı ve maaş hakları da beraberinde gelir. Emekli olmak için ise kanunlar ışığında yapılan düzenlemelere göre hareket etmek gerekir. Çünkü sigortanızın başladığı tarihe, sizin yaşınıza ve bağlı olduğunuz kanuna göre değişmekle birlikte herkes için farklı bir emeklilikten bahsetmek mümkündür. Konuyla alakalı net bilgi almak için ise başvurulacak resmi kurum öncelikli olarak SGK veya Bağkur olarak değerlendirilebilir.

E- devlet Aracılığı İle Öğrenme

Yatırdığınız primleri ve ne zaman emekli olacağınızı bilmek istediğinizde e-devlet kapısına başvurabilirsiniz. Neredeyse resmi işlemlerin tamamına yakınına izin veren, hayatımızı kolaylaştıran bu online uygulama sigorta konusunda da yardıma koşar. Yatırılan primleriniz, kurumlar veya toplam gününüz hakkında net bilgi verir. Üstelik barkodlu olduğundan dolayı resmi olarak da geçerlidir. Buradan ne zaman emekli olurum sekmesine tıkladığınızda menü sizi yönlendirir.

Bunlara Gözatın
1 8

Resmi Kurumdan Öğrenme

Resmi kurumdan yazı almadan içi rahat etmeyenler için ise başvurulacak kurum bağlı oldukları sigorta türüne göre SGK veya Bağkur’dur. Emekli olmak için seçtiğiniz veya bağlı olduğunuz kurumun herhangi bir şubesine başvuru yaparak kolaylıkla zaman ve prim detaylarınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca bağlı olduğunuz yasaya göre size emeklilik ve yaş kriteriniz hakkında da bilgi verilir.

Emeklilik İçin Önemli Olanlar

Emekli olmadan önce son prim dönemlerine girdiğinizde ne kadar yüksek prim ödemeleri yaparsanız o derece emeklilik imkanınız artacaktır. Bu nedenle emeklilik yaşınızı ve zamanınızı bilmek her anlamda önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.