Trump, Bugün Sosyal Medya Kararnamesini İmzalayacak

0 129
Trump, Bugün Sosyal Medya Kararnamesini İmzalayacak

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Trump ’ın sosyal medya siteleriyle ilgili bir kararnameye imza atacağını duyurdu.

Sosyal medya üzerinde yayılan yanlış bilgileri engellemek amacıyla bazı paylaşımlarının altına “teyit” etiketi eklemeye başlamıştı.

Söz konusu etiketi Salı günü Trump’ın California eyaletindeki “uzaktan oylama”ya ilişkin yaptığı paylaşımlara da eklemişti.

Bunun üzerine ABD Başkanı Trump, yine Twitter üzerinden bir açıklama yapmış ve siteyi 3 Kasım ’da düzenlenecek seçimlere müdahale etmekle ve ifade özgürlüğünü kısıtlamakla suçlamıştı.

“YA DÜZENLEYECEĞIZ YA DA KAPATACAĞIZ”

Bunlara Gözatın
1 15

ABD Başkanı, çarşamba günkü tweet ’inde ise “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının, muhafazakar sesleri susturmaya çalıştıklarını hissediyor. Bunun olmasına izin vermeyeceğiz, bu platformlara ya güçlü düzenlemeler uygulayacağız ya da bunları kapatacağız” sözlerine yer vermişti.

KARARNAMEYİ BUGÜN İMZALAYACAK

Donald Trump ’ın başta paylaşımlarına “teyit” etiketi ekleyen Twitter olmak üzere yaptığı tehdit sonrası, Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, bu konuyla ilgili yapılacaklarla ilgili yöneltilen soruları cevapladı.

Sözcü McEnany, Başkan ’ın bugün sosyal medyayla ilgili bir kararname imzalayacağını kaydetti fakat kararnamenin içeriğiyle ilgili bilgilendirme yapmadı.

İLİşKİLİ HABERLER ABD Başkanı Trump ’dan Sosyal Medyayı Kapatma Tehdidi!

ABD Başkanı Trump ’dan Sosyal Medyayı Kapatma Tehdidi!

Trump'tan George Floyd Cinayetine Yönelik Keskin Açıklama

Trump’tan George Floyd Cinayetine Yönelik Keskin Açıklama

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.