Trabzon’a Göktaşı Düştü İddiası!

0 117
Trabzon'a Göktaşı Düştü İddiası!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakanlıkta gerçekleştirdiği basın açıklamasında, coronavirüse karşı şimdiye kadar aşının veya bir ilacın bulunamadığını ifade ederek, hala salgının başında olunduğunu belirtti.

Ancak virüsün yayılmasını önleme konusunda kontrolün sağlandığını işaret eden Merkel, alınan önlemlere uyan halka teşekkür etti.

AYİNE KATILANLARA CORONAVİRÜS BULAŞTI

Bunlara Gözatın
1 15

Merkel, Frankfurt kentindeki bir kilisede düzenlenen ayine katılan çok sayıda kişiye Kovid-19 bulaştığına işaret ederek, “Bazı olaylarda virüsün ne kadar hızlı yayılabildiğini görüyoruz. Bundan dolayı dikkatli olmalıyız” dedi.

Virüsün yayılma hızı azaldıktan sonra tedbirlerin alınmasından eyaletlerin sorumlu olduğunu işaret eden Merkel, ancak 1,5 metre sosyal mesafe ve toplu taşıma araçlarında veya 1,5 metre sosyal mesafeye uyulmasının mümkün olmadığı yerlerde maske takılması gibi genel tedbirler konusunda federal hükümet ile eyaletlerin anlaşmaya vardığını ifade etti.

Merkel, federal hükümetin eyaletlerin aldığı tedbirleri yakından takip ettiğini vurgulayarak, eyalet başbakanlarıyla 17 Haziran’da coronavirüs konusunda atılacak adımları görüşeceğini ancak ihtiyaç duyulması durumunda bu tarihin öne alınabileceğini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.